Wizyta w Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze
2022-11-25

W dniu 24.11.2022 członkowie Akademickiego Koła SEP przy WE ZUT i IEEE Student Branch Szczecin wraz z członkami zaprzyjaźnionego koła ACT wzięli udział w jednodniowej konferencji w ramach projektu budowy satelity obserwacyjnego Ziemi. Konferencję zorganizował prof. Marek Banaszkiewicz, były dyrektor Polskiej Agencji Kosmicznej i obecny profesor Centrum Badań Kosmicznych PAN w Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze.

W ramach wydarzenia przedstawiciele zaangażowanych w projekt kół studenckich i uczelni mieli okazję odbyć szkolenia z inżynierii systemowej, concurrent engineeringu, inżynierii opartej na modelach, a także kreowania wymagań dla satelity i prac nad jej podsystemami. W toku konferencji odbyły się także dyskusje nad dalszym przebiegiem projektu. Z ramienia AK SEP oraz IEEE Student Branch wzięli udział studenci: Wojciech Pilecki, Bartłomiej Krusiński, Wiktor Jaszcz oraz Wiktor Zarębski.